Prestonica Austrije krupnim koracima ide ka tome da postane jedan od najčistijih i najmanje zagađenih gradova u ovom delu sveta. Deluje kao da se ceo grad skupio, zasukao rukave i počeo da radi na jednom veoma ambicioznom, teškom i veoma značajnom projektu.
Zaštita i unapređenje životne sredine, borba protiv klimatskih promena, očuvanje biodiverziteta, zaštita biljnih i životinjskih vrsta nalaze na spisku važnih stvari gotovo svih stanovnika Beča.
Izgradnja novih parkova, ekološki prihvatljiv javni prevoz, upotreba obnovljivih izvora energije, proslave na održiv način i pošumljavanje samo su neki od segmenata kojima se pridaje posebna pažnja.
Zaposleni bečkog Magistratskog odeljenja 01 zaduženog za digitalizaciju su zajedno sa šumarsko-poljoprivrednim preduzećem grada zasadili 2020 drveća i žbunova.
Kako prenosi EurocommPR, na prostoru od 3.000 kvadrata posadili su stabla hrasta, javora, lipe, trešnje, graba i žbunovi leske, kaline, trnjine i drena.
Pročitajte još:
“Ideja za sađenjem šume se javila prošle godine. Umesto zajedničke novogodišnje proslave koja je bila otkazana zbog pandemije koronavirusa u 2020. godini Magistratsko odeljenje i sindikat su se odlučili za ekološku akciju koja će biti od značaja za sve Bečlije. Akcija treba da ukaže na epidemiološku situaciju u 2020. godini i posluži kao podsetnik”, navodi se u saopštenju.
Ozelenjavanjem urbanih gradskih površina i sadnjom drveća mogu se ublažiti klimatske promene i značajno se utiče na kvalitet vazduha.
Milica Radičević