WWF Adria Srbija poziva sve zainteresovane organizacije civilnog društva da se prijave za obuke koje će im pomoći u jačanju svojih kapaciteta i tako ih osnažiti za budući rad u oblasti zaštite životne sredine.
Cilj obuka je osnaživanje programskih, finansijskih i operativnih kapaciteta organizacija.
Obuke će biti prilagođene potrebama svake organizacije, nakon ustanovljene procene potreba.
Procena kapaciteta organizacije će se vršiti na osnovu rezultata Upitnika o definisanju potreba organizacije, nakon čega će svaka zainteresovana organizacija dobiti preporuke od predstavnika WWF Adria Srbija za unapređenje kapaciteta organizacije i biće pozvana da učestvuje u prilagođenim obukama.
Pročitajte još:
- NOVI WWF-OV FILTER RIZIKA BIODIVERZITETA POMAŽE KOMPANIJAMA DA IDENTIFIKUJU SVOJE RIZIKE UTICAJA NA PRIRODU
- REGIONALNA MREŽA EKOLOŠKIH ORGANIZACIJA U ORGANIZACIJI WWF ADRIA POSETILA BRISEL
- WWF: U SRBIJI JE DO 2021. GODINE ZBOG IZGRADNJE MALIH HIDROELEKTRANA NEPOVRATNO UNIŠTENO VIŠE OD 300 KM REKA
WWF Adria zamolila je sve koji su zainteresovani za navedeni program, da osnovne podatke organizacije unesu na sledećem linku i da popune Upitnik o definisanju potreba organizacije, a oni će u narednom periodu kontaktirati one koji popune prethodno navedeno.
Povećanje ekoloških problema, zajedno sa nedavnom ekspanzijom ekoloških pokreta donosi životnu sredinu i klimatska pitanja i politike u fokus šire javnosti.
Srbija je kroz proces pristupanja EU razvila relativno solidan strateški i pravni okvir za životnu sredinu i klimatske promene. Međutim, implementacija razvijenih politika je slaba, i rezultira različitim ekološkim problemima kao npr. neadekvatno upravljanje otpadom, zagađenje vazduha i vode, neodrživo korišćenje prirodnih resursa i neefikasna zaštita prirodnih vrednosti. Proliferacija ovih problema izazvala je porast broja lokalnih organizacija i inicijativa koje pokušavaju da utiču na politiku zaštite životne sredine, ali i dalje na nedovoljnom nivou. Kapaciteti, interesi i okolnosti organizacija civilnog društva u Srbiji i lokalnih zajednica su različite i postoji potreba za fleksibilnim i prilagodljivim mehanizmima za podršku i razvoj kapaciteta, što su glavni izazovi zabeleženi u prethodnom periodu. Trenutno stanje organizacija civilnog društva u Srbiji generalno nije povoljan jer samo nekoliko organizacija ima kapacitete za to da se efektivno angažuje i utiče na politike i donošenje odluka, dok većina organizacija civilnog društva zasniva svoj rad na aktivizmu i imaju skromne kapacitete za angažovanje ili uticaj na javne procese.
Izvor: WWF Adria