Prvi eko kamp na teritoriji grada Užica, koji je poneo naziv ,,Lokomotiva’’, otvoren je u neposrednoj blizini Šarganske osmice u Morkoj Gori.
Ovo izletište je nastalo kroz projekat saradnje Srbije i Bosne i Hercegovine, a finansiran je od strane Evropske unije. U okviru njega, biće postavljeni kampovi na ukupno devet lokacija u Zlatiborskom okrugu, navodi se na sajtu Grad Užice. Izletište u ponudi ima pet šatora, odmorište i dečije igralište, a ovim izletištem upravljaće Šarganska osmica.
Prema rečima Dušanke Selaković, gradske većnice za zaštitu životne sredine i turizam, grad će nastaviti sa ulaganjima u turističku infrastrukturu, zato što je značaj ovakvih projekata velik.
Ona je dodala da će pored ove aktivnosti, do kraja godine biti realizovane i druge koje su u vezi sa projektom koji realizuje TO Užice, a to je projekat jačanje pešačkog koridora u prekograničnoj oblasti Srbije i Federacije BiH.
,,Ovde su već obeležena 23 kilometra pešačkog puta E7 i u Parku prirode će biti postavljena četiri odmorišta’’, istakla je Selaković uz zahvalnost na saradnji nosiocima turizma u Mokroj Gori, Šarganskoj osmici, Drvengradu, Mećavniku i Parku prirode Šargan-Mokra Gora.
Nosilac aktivnosti na realizaciji projekta je Turistička organizacija regije Zapadna Srbija, a prema rečima direktora Nemanje Nešića, jedan od ciljeva je afirmisanje lokacija koje nisu bile dovoljno promovisane u kontekstu aktivnog odmora.
Pročitajte još:
- DODELA SREDSTAVA ZA SEOSKI TURIZAM – NAJVIŠE KORISNIKA U ZAPADNOJ SRBIJI
- SRBIJA PRVA U EVROPI PO RASTU STRANIH GOSTIJU U ODNOSU NA PERIOD PRE PANDEMIJE
- NA MORE U MAJU, NA PLANINU U JULU: U PROMENJENOJ KLIMI, DA LI ĆEMO MORATI DA PRILAGODIMO NAŠE TURISTIČKE NAVIKE?
Eko kamping izletište “Lokomotiva” u ponudi ima pet šatora, odmorište i dečije igralište, a ovim izletištem upravljaće Šarganska osmica”, naglasio je Nešić.
Zadovoljstvo je izrazila i Aleksandra Milutinović, upravnica Šarganske osmice, ističući da je na ovaj način Šarganska osmica dobila potpuno novi sadržaj, kao što je parkić za decu koji do sada Mokra Gora nije imala.
,,Ovo nisu samo teren i samo igračke, već potreba da pokažemo ljudima da želimo da ih združimo, želimo da što više naših gostiju, posetilaca i izletnika dolaze na ovu lokaciju, gde pored smeštajnih kapaciteta sada imamo i eko kamping zonu”, rekla je Milutinović.
Kako se navodi, u okviru ovog projekta prekogranične saradnje Srbije i Federacije Bosne i Hercegodine, koji sprovodi Turistička organizacija regija Zapadna Srbija u partnerstvu sa Razvojnom agencijom Nerda iz Tuzle i Turističkom organizacijom grada Tuzla, eko kamping izletišta biće postavljena u Rastištu u Bajinoj Bašti, Borjaku u Požegi, Alpskim vrelima u Kosjeriću, u blizini Rzava u Arilju, u Sjenici na Pešteru, na Zlataru u blizini jezera Kokin Brod, u Prijepolju na izletištu i u Gostilju na teritoriji opštine Čajetina.
Energetski portal