Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Predstavnici Svetske banke posetili su Ministarstvo prostornog uređenja FBiH povodom implementacije projekta „Energetska efikasnost u BiH“.
Federalni ministar prostornog uređenja Josip Martić izjavio je da je realizacija ovog projekta zadovoljavajuća, jer se obnavljaju stari objekti povećanjem energetske efikasnosti, čime se štedi energija i ostvaruju bolji uslovi za rad.
U okviru projekta u protekloj godini je sanirano 18 javnih objekata, dok će u ovoj godini biti povećana energetska efikasnost do 19 javnih objekata. Rezultati praćenja potrošnje energije već pokazuju stvarne prednosti energetske efikasnosti, što jeste jedan od ključnih ciljeva projekta.
izvor: energetika.ba
Sandra Jovićević