Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Trilateralni pripremni sastanak za odbranu od leda za zimu 2018/19. godine održan je u Novom Sadu u 11. i 12. decembra, između srpsko-mađarskih i mađarsko-hrvatskih centralnih i lokalnih organa za vezu i vodoprivrednih stručnjaka.
Ovo je redovan godišnji sastanak na kom se razgovara o rešenjima potencijalnih scenarija u slučaju nagomilavanja leda na Dunavu, na sektoru od zajedničkog interesa za ove tri zemlje.
Kako se ne bi ponovila situacija iz januara 2017. godine, kada se stvorio ledeni čep u Daljskoj krivini, neophodna je dobra i redovna komunikacija između Srbije, Mađarske i Hrvatske.
Da podsetimo, borba sa ledom je tada trajala 30 dana, a zahvaljujući dobroj bilateralnoj saradnji sa Mađarskom, u oblasti vodoprivrede, i ledolomcima koji su nam pritekli u pomoć, izbegnuta je katastrofa.