Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Prestonica Austrije krupnim koracima ide ka tome da postane jedan od najčistijih i najmanje zagađenih gradova u ovom delu sveta. Deluje kao da se ceo grad skupio, zasukao rukave i počeo da radi na jednom veoma ambicioznom, teškom i veoma značajnom projektu.
Zaštita i unapređenje životne sredine, borba protiv klimatskih promena, očuvanje biodiverziteta, zaštita biljnih i životinjskih vrsta nalaze na spisku važnih stvari gotovo svih stanovnika Beča.
Izgradnja novih parkova, ekološki prihvatljiv javni prevoz, upotreba obnovljivih izvora energije, proslave na održiv način i pošumljavanje samo su neki od segmenata kojima se pridaje posebna pažnja.
Zaposleni bečkog Magistratskog odeljenja 01 zaduženog za digitalizaciju su zajedno sa šumarsko-poljoprivrednim preduzećem grada zasadili 2020 drveća i žbunova.
Kako prenosi EurocommPR, na prostoru od 3.000 kvadrata posadili su stabla hrasta, javora, lipe, trešnje, graba i žbunovi leske, kaline, trnjine i drena.
“Ideja za sađenjem šume se javila prošle godine. Umesto zajedničke novogodišnje proslave koja je bila otkazana zbog pandemije koronavirusa u 2020. godini Magistratsko odeljenje i sindikat su se odlučili za ekološku akciju koja će biti od značaja za sve Bečlije. Akcija treba da ukaže na epidemiološku situaciju u 2020. godini i posluži kao podsetnik”, navodi se u saopštenju.
Ozelenjavanjem urbanih gradskih površina i sadnjom drveća mogu se ublažiti klimatske promene i značajno se utiče na kvalitet vazduha.
Milica Radičević