Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter


Norveške vlasti saopštile su da električni ili hibridni automobili čine polovinu novoregistrovanih vozila u zemlji do sada.
Norveški ministar za klimu i ekologiju gospodin Vidar Halgesen izjavio je da ovo predstavlja prekretnicu u Norveškoj, kao i da pokazuje da politika zelenog transporta daje rezultate.
Norveška je usvojila strategiju ohrabrivanja kupovine ekoloških automobila, u okviru koje vlasnike električnih automobila oslobađa gotovo svih poreza. Vlasnici tih automobila imaju i druge benefite, kao što je besplatno korišćenje puteva na kojima se naplaćuje putarina, javnih parkirališta, ali i mogućnost vožnje u autobuskim trakama.
izvor: energetika.ba
Sandra Jovićević