Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter


Juče je održana 11. sednica Vlade Crne Gore. Između ostalog, usvojen je i Izveštaj o realizaciji Nacionalnog akcionog plana korišćenja energije iz obnovljivih izvora do 2020. godine, za period 2014. – 2015. godina.
Vlada je donela i Godišnji plan podnošenja zahteva za izdavanje energetskih dozvola u 2017. godini. U skladu sa obavezama koje proističu iz članstva u Energetskoj zajednici, Crna Gora se jasno opredelila za smanjenje uvoza električne energije, sigurnost snabdevanja i smanjenje emisije gasova sa efekatom staklene bašte.
U skladu s tim, kreirana je i politika podrške razvoju projekata za proizvodnju energije iz obnovljivih izvora i postavljen nacionalni cilj da u 2020. godini dostigne udeo od 33% energije iz obnovljivih izvora u ukupnoj finalnoj potrošnji energije.
Analizirajući podatke iz Izveštaja, Vlada je konstatovala da je Crna Gora skoro u potpunosti ostvarila postavljeni cilj i zaključila da treba obustavi prijem novih zahteva za izdavanje energetskih dozvola u ovoj godini, kao i da aktivnosti treba da usmeri na obradu zahteva koji su već u proceduri.
Izvor: gov.me
V.Vukajlović