Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter


Predstavnici Novog Pazara i Tutina održali su sastanak posvećen rešavanju problema odlaganja komunalnog otpada. Cilj sastanka bio je usaglašavanje zajedničkog pristupa prema republičkim institucijama kako bi se pronašao održiv model za prevazilaženje izazova sa kojima se suočavaju Novi Pazar, Tutin i Sjenica.
Kako je istaknuto na sastanku, Novi Pazar se gotovo godinu dana suočava sa problemima nakon blokade deponije Golo brdo, a u sličnoj situaciji trenutno se nalazi i Sjenica.
Organizovanje transporta otpada u druge gradove i opštine zahteva značajna sredstva, što predstavlja veliko opterećenje za komunalna preduzeća i lokalne budžete.
Sagovornici su ocenili da lokalne samouprave nemaju dovoljno finansijskih i operativnih kapaciteta da samostalno reše problem, zbog čega je neophodna podrška države. Tom prilikom pripremljen je predlog dokumenta koji će biti upućen Vladi Srbije i nadležnom ministarstvu.
Predsednica Opštine Tutin Selma Kučević istakla je da građani očekuju konkretna rešenja i podsetila na ranije inicijative za uspostavljanje regionalnog centra za upravljanje otpadom. Kao dugoročno rešenje istaknuta je izgradnja sanitarne deponije, dok je do njenog formiranja neophodna podrška države kako bi se obezbedili uslovi za zaštitu životne sredine, javnog zdravlja i nesmetano funkcionisanje lokalnih samouprava.
Energetski portal