Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter


RTV danas prenosi da su načelnik Gradske uprave za infrastrukturu i imovinu Saša Bugadžija i ovlašćeni predstavnik „Radun inženjeringa“ Boris Štrbac potpisali ugovor o izgradnji hale za smeštaj linije za separaciju smeća na regionalnoj deponiji „Srem – Mačva“ u Gradskoj kući u Sremskoj Mitrovici .
„Reč je o veoma važnoj i značajnoj investiciji sa aspekta zaštite životne sredine i pravilnog odlaganja komunalnog otpada. Izgradnjom ove hale stiču se uslovi za pravilno odvajanje korisnog dela komunalnog otpada koji kasnije može da se reciklira i ide na tržište od beskorisnog otpada koji će biti lagerovan na telo deponije“, rekao je Bugadžija.
Dodao je da izgradnjom hale i puštanjem u rad linije za separaciju, produžavaju vek trajanja regionalne deponije. Vrednost investicije je oko 52 miliona dinara, a rok za izvrođenje radova je 90 dana od dana uvođenja izvođača u posao. U toku je izgradnja linije za separaciju koja će biti stavljena u funkciju odmah nakon završetka hale.
Na regionalnu deponiju sada se odlaže komunalni otpad iz Sremske Mitrovice i Šapca, a postoje najave da će se u ovaj projekat uskoro uključiti i druge sremske i mačvanske opštine. Najveći deo sredstava za izgradnju hale za smeštaj linije za separaciju obezbedio je Grad Sremska Mitrovica, a jedan deo sredstava obezbeđen je i iz republičkih izvora.
Potpisivanju ugovora prisustvovao je i Vladimir Sanader, gradonačelnik Sremske Mitrovice.
Izvor i foto: rtv.rs
V.V.