Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Postrojenje pirotske fabrike obuće „Tigar“ a. d., najvećeg proizvođača gumene obuće u ovom delu Evrope, ubuduće će – umesto mazuta – pokretati komprimovani gas, što će kolektivu sa oko 1.500 zaposlenih doneti znatne uštede na energentima.
– Nije zanemariv ni ekološki efekat, a prelaskom na gas koji će proizvoditi tehnološku paru i grejati pogone godišnje ćemo uštedeti 66.000 evra – kaže generalni direktor Vladimir Ilić i podseća na podatak da je kompanija tokom poslednjih šest meseci zabeležila kontinuirane prihode i rast od 8,1 odsto, dok je taj bilans samo u Fabrici obuće još povoljniji.
Potpisani su, inače, i novi strateški ugovori sa finskim, francuskim i danskim prestižnim brendovima – čija ukupna vrednost premašuje osam miliona evra, Fabrika tehničke gume ima nove poslove sa odbrambenom industrijom, dok je u Fabrici hemijski proizvodi realizacija povećana sa 220.000 na 360.000 evra – pri čemu je u izvozu ostvareno 135.000 evra.
Izvor: Novosti.rs