Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Švedska vlada je donela odluku kojom se rok upotrebe nuklearnih elektrana u zemlji produžava za deset godina tako da će umesto dosadašnjih 40, nuklearne elektrane u Švedskoj moći biti u upotrebi 50 godina.
U saopštenju ureda za odnose s javnošću švedske vlade stoji da je novom uredbom produžen vek, odnosno rok upotrebe nuklearnih centrala u zemlji. Prema novoj uredbi svaka od devet centrala koje se nalaze u Švedskoj će moći biti korišćena 50 godina. Ranija uredba je taj rok ograničavala na 40 godina.
Trenutni broj od devet nuklearnih centrala proizvodi oko 34 posto električne energije potrebne Švedskoj. U saopštenju je istaknuto da je u narednim godinama u Švedskoj planirana izgradnja novih nuklearnih centrala.
izvor: energetika.ba
Sandra Jovićević