Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Vlada Republike Srbije, donela je odluku da po subvencionisanoj ceni proda 30.000 tona pšeničnog brašna ,,T-500’’ našim proizvođačima hleba, rekao je Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović.
Nakon potpisivanja odluke o raspodeli prvih 27.218 tona ovog brašna po subvencionisanim cenama, ministar je poručio da će Vlada u narednom periodu uspeti da obezbedi najniže cene osnovnih životnih namirnica, prioritetno za socijalno ugrožene građane.
,,U ovim teškim okolnostima kada je na istoku Evrope rat i ugroženi su lanci snabdevanja, država je uspela da obezbedi niske cene pre svega hleba, ulja, soli i šećera’’, rekao je ministar i naglasio da su ove namirnice u našoj zemlji ako ne najjeftinije, onda među najjeftinijim u Evropi.
Vlada je donela Zaključak o interventnoj prodaji 30.000 tona pšeničnog brašna „T-500” proizvođačima hleba, iz zaliha Republičke direkcije za robne rezerve. Nakon sprovedenog postupka doneta je odluka o količinama brašna koje proizvođači hleba mogu da kupe od Direkcije po ceni od 33 dinara po kilogramu, sa PDV-om.
Odlukom je raspoređeno ukupno 27.218,4 tona, dok će peostala količina brašna od 2.206 tona biti raspoređena proizvođačima hleba po novom javnom pozivu, koji je objavljen na sajtu Ministarstva unutrašnje i spoljne trgovine.
Energetski portal