Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter


Na sedmom sastanku Radne grupe grupe za praćenje stanja vazduha na teritoriji opština Bosanski Brod i Slavonski Brod, rečeno je da bi se prelaskom na gas postigli značajni rezultati u smanjenju emisija iz kotlova brodske Rafinerije nafte, a time i poboljšao kvalitet zraka na ovom području.
Na sastanku, koji je održan u Bosanskom Brodu, razgovaralo se, između ostalog, o obnavljanju ekološke dozvole za Rafineriju nafte Bosanski Brod, izvještaju o sprovedenim i planiranim merama i aktivnostima u skladu s ekološkom dozvolom u toj rafineriji, kvalitetu vazduha na ovom području (za period juli – decembar), mogućnost realizacije projekta gasifikacije Rafinerije nafte Bosanski Brod, kao i o drugim temama od značaja za kvalitet vazduha i životnu sredinu i zdravlje stanovništva.
U okviru prezentacija o kvalitetu zraka na ovom području za period juli – decembar 2016. godine, izvršenih od nadležnih hidrometeoroloških zavoda Republike Srpske i Republike Hrvatske, konstatovano je da je, u periodu od 2012. godine, uočena tendencija pada vrednosti pojedinih zagađivača (PM2, 5 i H2S), što je rezultat i primenjenih mera iz ekološke dozvole u Rafineriji nafte Bosanski Brod, tvrdi se u saopštenju Ministarstava za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju RS-a.
Izvor: energetika.ba
Vesna Vukajlović