Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Početkom ove nedelje predstavnici opština Vlasenica, Istočni Stari Grad, Han Pijesak i Sokolac potpisali su Protokol o saradnji na programu Multi lokal-energetski menadžment za jedinice lokalne samouprave s ciljem obezbeđivanja podrške jedinicama lokalne samouprave za ostvarivanje zakonskih obaveza u oblasti energetske efikasnosti.
Projekt menadžer Saveza gospodin Predrag Pajić izjavio je da projekat sprovodi Savez opština i gradova Republike Srpske, uz podršku Nemačkog društva za međunarodnu saradnju, a sa ciljem unapređenja tehničkih i kadrovskih kapaciteta jedinica lokalne samopurave, u sektoru energetske efikasnosti. On je istakao da se ovim programom omogućuje opštinama da na lakši način uspostave registar svojih objekata, registar potrošnje i da na taj način izrade kvalitetnu osnovu za realizaciju narednih projekata u ovoj oblasti u saradnji sa domaćim i međunarodnim organizacijama.
Kako je dodao, programom je planirano jačanje kapaciteta 12 jedinica lokalne samouprave koje su uključene u Savez opština i gradova Republike Srpske. Opštine će imati priliku da setom obuka i edukacija osnaže sopstvene kapacitete ka uspostavljanju energetskog menadžmenta, uključujući administrativni deo, tehnički deo, uvođenje informacionog sistema i deo koji se odnosi na samo planiranje i izveštavanje, a realizacija programa trajaće do kraja juna sledeće godine.
izvor: srna.rs
Sandra Jovićević