Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Savet Agencije za energetiku Republike Srbije je na sednici održanoj 20.juna 2017. godine doneo Odluku o davanju saglasnosti na Plan preuzimanja mernih uređaja, merno razvodnih ormana, odnosno priključnih vodova, instalacija i opreme u merno razvodnom ormanu i drugih uređaja u objektima postojećih kupaca, odnosno proizvođača na distributivnom sistemu koji je doneo operator distributivnog sistema EPS Distribucija.
Zakon o energetici je definisao da svi navedeni uređaji treba da budu u vlasništvu operatora distributivnog sistema najkasnije do kraja 2020. godine. Operator distributivnog sistema EPS Distribucija će o preuzimanju obaveštavati dva puta godišnje Ministarstvo rudarstva i energetike i Agenciju.
Preuzimanje mernih uređaja, merno razvodnih ormana i priključnih vodova u vlasništvo operatora distributivnog sistema treba da rezultira njihovim boljim održavanjem, kontrolom i zamenom savremenijom opremom u cilju povećanja tačnosti merenja i smanjenja gubitaka električne energije u distributivnom sistemu, što je u interesu i krajnjih kupaca i operatora distributivnih sistema.
izvor: aers.rs
Sandra Jovićević