Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Grad Subotica, kao destinacija, dobio je status prve kategorije turističkog mesta po rešenju Komisije Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija, prenosi zvanični sajt grada.
Gradska uprava je, u saradnji sa Turističkom organizacijom grada Subotice, podnela zahtev za kategorizaciju turističkog mesta resornom Ministarstvu. Nadležna Komisija za kategorizaciju Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija izvršila je procenu raspoloživih podataka obima turističkog prometa u prethodne tri godine (kvantitativni kriterijumi) i utvrdila činjenično stanje u pogledu stepena izgrađenosti komunalne, saobraćajne i turističke infrastrukture, kao i turističke suprastrukture neposrednim uvidom na licu mesta u okviru grada Subotice (kvalitativni kriterijumi).

Dobijanjem statusa turističkog mesta prve kategorije, Subotica će u Republici Srbiji spadati u red prioritetnih kada je reč o ulaganjima u turizam. Ova činjenica će uticati i na bolje pozicioniranje destinacije na turističkoj mapi regije, kao i samih investicija u oblasti turizma.
U Republici Srbiji, pored Subotice, status prve kategorije turističkog mesta imaju Beograd, Novi Sad, Niš, Zlatibor i Vrnjačka Banja.
Izvor: Grad Subotica