Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Sađenje 8.250 stabala smrče, koje je Novi Pazar dobio u okviru akcije „Zasadi drvo, zasadi svoj kiseonik“, počeče iduće nedelje.
To je danas izjavio Rastko Arsenijević iz mesnog Odeljenja za zaštitu životne sredine.
U emisiji „Pet zelenih minuta“ Arsenijević je istakao da će tim drvećem biti ozelenjen prostor kod Atletskog stadiona i „regenerisano veštački stvoreno neplodno zemljište“.
„Drveće će se saditi na površini od oko četiri hektara na gradskim parcelama u blizini brda Tepe. Zadovoljni smo kvalitetom sadnica koje smo dobili i očekujemo da će se lako adaptirati na naše uslove“, kazao je on.
Sadnice su iz seničkog rasadnika „Čedovo“, a kupovinu je platila Uprava za šume Srbije.
Akcija se sprovodi u saradnji sa JKP „Čistoća“, a drveće će posaditi radnici „Gradskog zelenila“.
Akciju „Zasadi drvo, zasadi svoj kiseonik“ pokrenulo je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije s ciljem da se širom Srbije zasadi 50.000 stabala.
Izvor: Zelena Srbija