Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Crna Gora će dodatno ojačati mere za smanjenje rizika od elementarnih nepogoda

Osvrnuvši se na period od početka godine do kraja jula ministarka u Vladi Crne Gore Marija Vučinović je podsetila da je, tokom navedenog perioda, više crnogorskih opština, u nekoliko navrata, pretrpelo značajne štete usled elementarnih nepogoda.

Foto: pixabay

„Vladina Komisija za procenu šteta od elementarnih nepogoda, u svim opštinama, je reagovala pravovremeno i odobrila pomoć u skladu sa svojim propisima, kao i procenama šteta od strane komisija lokalnih uprava“, dodala je Vučinović.

Ministarka je kazala i to da je kao predsednica Komisije za procenu šteta od elementarnih nepogoda imala kako vanredne posete opštinama koje su pretrpele štete usled jakog nevremena, tako i redovne radne posete gradovima kojima je ranije odobrena pomoć, u cilju skrininga, ali i upoznavanja sa svim novitetima u okviru rada vladine Komisije.

„Iako se nadam da period pred nama neće obeleežiti slične elementarne nepogode, moramo i dalje jačati saradnju između Vlade Crne Gore, lokalnih zajednica i nadležnih službi, kako bi preventivu podigli na još veći nivo, a sve u cilju smanjenja rizika od elementarnih nepogoda“, naglasila je Vučinović.

Foto: Kabinet ministarke bez porfelja u Vladi Crne Gore

Takođe, ministarka ističe da su aktivnosti kabineta kojim rukovodi, u prvih sedam meseci, obeležili i bilateralni sastanci na kojima su razmenjena mišljenja o načinima i daljem jačanju buduće saradnje sa zemljama regiona i članicama Evropske unije.

„Što se, dodatno, tiče Komisije, naredni period biće posvećen daljoj saradnji sa opštinama i nadležnim, kako državnim tako i lokalnim službama, ali i međunarodnim organizacijama u Crnoj Gori, kako bismo omogućili još kvalitetnije uslove i načine rada u cilju smanjenja rizika od potencijalnih vremenskih nepogoda„, poručila je Vučinović.

Milisav Pajević

--> -->