Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Nakon što su zvaničnici francuske prestonice saopštili da rade na stvaranju regulative koja će do 2030. godine proterati vozila koja za pogon koriste dizel i benzin sa ulica ovog grada, slične vesti stižu i iz zemlje lala.
Holanđani planiraju da ostvare saobraćaj sa nultom emisijom štetnih gasova, i to takođe do 2030. godine. Vlasti u ovoj zemlji planiraju smanjenje ukupne emisije štetnih gasova za gotovo polovinu od aktuelne količine, a zarad toga uvešće se i novi poreski sistem koji će dodatno opterećivati one koji koriste „prljave“ izvore energije.
Pored toga, holandske vlasti planiraju i zatvaranje termoelektrana do pomenute 2030. godine, kao i dodatno ulaganje od oko 100 miliona evra u razvijanje biciklističke infrastrukture u ovoj zemlji.
Isprva, plan Holandije bio je da zabrani dizel i benzinske automobile do 2025. godine, ali ovaj plan je očigledno bio preambiciozan, te je rok pomeren za 2030. godinu.