Newsletter Subscribe
Enter your email address below and subscribe to our newsletter
Enter your email address below and subscribe to our newsletter



Kako prenosi portal Nova Ekonomija holandska vlada je danas saopštila da će uložiti 20 milijardi evra u narednih pet godina kako bi ojačala svoju ekonomiju i kako bi se bolje zaštitila od budućih recesija, piše Rojters.
Vlada je rekla da će novac biti stavljen u namenski fond za investicije u obrazovanje, infrastrukturu i projekte istraživanja i razvoja.
Očekuje se da će holandska ekonomija 2020. godine opadati najbržom stopom do sada zabeleženom u toj zemlji, jer su mere protiv širenja pandemije osakatile proizvodnju i izvoz i povećale nivo nezaposlenost na najviši nivo u poslednjih nekoliko godina, kaže holandska centralna banka.
Peta najveća ekonomija evrozone smanjiće se za 6,4 odsto ove godine, prema proceni holandske centralne banke.
Holandija je zabeležila 74.787 slučajeva zaraze koronavirusom, a od toga je 6.243 bilo sa smrtnim ishodom.
U svetu je od koronavirusa umrlo više od 760.000 osoba dok je zaraženo više od 21 miliona ljudi. Virus je izazvao dramatične ekonomske posledice, među kojjima je recesija u Poljskoj, koja se dešava prvi put od kraja komunizma u toj zemlji.
Poslednjih nedelja u Evropi je registrovan rastući broj zaraženih.
Nemačku industrijsku proizvodnju očekuje blag oporavak

Nemačka industrija očekuje blago povećanje proizvodnje tokom narednih meseci, a indeks proizvodnje u tom sektoru povećan je na 15,4 poena u avgustu, sa 14,3 poena koliko je iznosio u julu, navodi Nemački institut za ekonomska istraživanja ifo.
Proizvođači mašinerija i opreme očekuju povećanje proizvodnje po prvi put posle više od godinu dana, pošto je indikator u tom sektoru povećan na 3 poena, sa julskih minus 12 poena.
Očekivanja u proizvodnji i obradi metala takođe su pozitivna, po prvi put u skoro dve godine, sa povećanjem na 5 poena, sa minus 11 poena u julu.